Oldenborg
Hingst 7 år
ALONSO FJELLERUP fra Familien Solgaard Nielsen
23 point
Hoppe med føl ved siden
BORGSTRØMS HANNAH fra Mischa Marie Buus Riise
21 point
Goldhoppe
NIKITA fra Thomas Gam
23 point
Hoppe 2 år
CARLA L.S. fra Liza Skov Andersen
SUKKERTOPPEN’S TESSA fra Anita Meldgård Larsen
22 point
22 point
Vallak
CHADOW fra Malene Hag
22 point
Frederiksborg
Hingst 5 år
SAMONDO VEJLEBY fra left Skov Andersen
23 point
Goldhoppe
HOLMEGÅRDS MELINA fra Marie-Louise Dybdahl Andersen
23 point
Pinto
Goldhoppe
HEDETOFT’S DANZZCHÉ fra Klavs Aagaard Frederiksen
22 point
Vallak
GRAVERSGAARDS SKY HIGH fra Majken Ann Lillie
22 point
Tinker
Følhoppe
HELGA fra Lilly Hadberg
24 point
Frieser
Goldhopper
RINSKE FAN DE LITSHOEVE fra Karina og Jens Domino Lassen
23 point
MADELON FAN TEAKESYL fra Line Lillelund 22 point
Vallak
NANDO AF BANEGAARDEN left Katrine Balshøj Madsen
HIELKE ’VAN DE BRINK’ fra Cecilie Houlind
23 point
22 point
Dansk Varmblod
Hoppe 2 år
ZOYA KJ fra Kristian Jensen
22 point
Vallak
GREVENS RIPASSO fra Belinda Nielsen
22 point
Jydske Heste
Hoppe 3 år
ULRIKKA fra Sine Møller
23 point
Hopper 2 år
ANDREA fra Bertram Sørensen og Emilie H. Thomsen
MOSEGAARDENS OLIVIA fra Helle og Per Thomsen
PITTSTOPS NELA fra Bertram Sørensen og Emilie H. Thomsen
23 point
23 point
22 point
Belgiske Heste
Hopper 3 år
MILLE fra Jette Holm
ROSITA fra Ulrik Sørensen
23 point
23 point
Shire
Goldhoppe
ELIAN BLACK VELVET fra Stald Lauheden v/ Tommy Elkjær Iversen
22 point
Vallak
LAUHEDEN’S PRINS CASPIAN fra Stald Lauheden v/ Tommy Elkjær Iversen
21 point
Fjordheste
Hingst 3 år
GLITRIS GULLRAMP fra Familien Haahr Hansen
23 point
Hingst 2 år
GRANSTEDETS BIRK fra Nanna Maj Johansen
22 point
Følhopper
VIKKELSØE’S AURA fra Mikkel Kruse Johansen
ATENA BIRKEGAARD fra Tina Dalsgaard og Karl Krogh
OLIVIA TIDSELBJERG fra Claus Brokholm
SØNDERVANGS ULRIKKE fra Fam. Rønstrup v/Inge Rønstrup
EBBENSGAARDS CILLIS fra Karina Liv Madsen
24 point
24 point
23 point
23 point
23 point
Goldhopper
SANITA KAPTAIN fra Freya Hauge Sørensen
TJØRNEGÅRDENS ISADORA fra Maria Kristine Albrektsen
LINDELYST DONNA fra Mie Lykkegaard Nielsen
PALOMA KAPTAIN fra Lone og Arne Kaptain
LEVISENS THEA fra Karina Liv Madsen
HOSTA FRØLUNDE fra Nanna Maj Johansen
23 point
23 point
23 point
22 point
22 point
22 point
Hopper 3 år
TOFTENS ABBA fra Signe og Mikkel Kruse Johansen
LINDELYST ELVIRA fra Julie Lykkegaard Nielsen
SØHOLMEGÅRDS FRIDA fra Morten Steen
SHAKIRA AF KARHUSGÅRD fra Heidi L. M. Jakobsen
VESTERGÅRDS MYNTE fra Mette Ketscher
24 point
23 point
23 point
22 point
21 point
Hoppe 2 år
TOFTENS BEGONIA fra Signe og Mikkel Kruse Johansen
LYKKEGAARDS DORTHEA fraleftCharlotte Lykkegaard Kristensen
MOSEGÅRDENS ROSE fra Lone og Arne Kaptain
NYVANG’S ZOFFI fra Per Marcher og Pernille Pedersen
ASTA KROGSØ fra Janni Krogh
24 point
23 point
23 point
22 point
21 point
Vallakker 4 år og derover
RUDOLF TIDSELBJERG fra Camilla Lund
DONAU TIDSELBJERG fra Julie Løvø Thomsen
EROS BIRKEGAARD fra Tina Dalsgaard og Karl Krogh
SCHELHASE’S FILEJS fra Stephanie Damholdt
24 point
23 point
23 point
22 point
Vallakker 3 år
VESTERAGERS BASTIAN fra Camilla Lund
GRANSTEDETS BØG fra Nanna Maj Johansen
SØNDERMARKENS FREY fra Celina Flodgaard Nyvang
23 point
22 point
22 point
Vallak 2 år
TITAN TIDSELBJERG fra Nanna Maj Johansen
21 point
Islænder
Goldhopper
VÖLVA FRA BREDGÅRDEN fra Lene Holme Møller-Madsen
23 point
Hoppe 2 år
NETLA FRA OTTEGÅRD fra Louise Poulsen
22 point
Vallak
GRIFFIL FRA BREDGÅRDEN fra Lene Holme Møller-Madsen
23 point
Haflinger
Følhopper
HOPE ELGHUSETS fra Pia Friis Sørensen
24 point
Hoppe 2 år
PICOLOS NOVA fra Nadia Poulsen
23 point
Dansk Sports Pony
Hingst 8 år
BOMGAARDENS BOSS fra Stutteri Birkelund v/ Ida og Frank Nørlem
23 point
Følhoppe
JESTIS ANTINE fra Stutteri Birkelund v/ Ida og Frank Nørlem
23 point
Dartmoor
Følhoppe
BABE’S JAMILLA fra Lene og Lærke Farving
24 point
New Forest
Hoppe 3 år
KOGLENS DIAMANT fra Lene og Lærke Farving
22 point
Welsh Pony og Cob
Sec A hingst 5 år
HARVEST(DK) HERAKLES (DNK) fra Tami Lynge Hansen
22 point
Sec A hingst 2 år
SEJLSTRUPS MR. SWING KING fra Camilla C. K. Andersen
23 point
Sec A Følhoppe
STALD TIDSEL DARK LIGHT fra Pernille Petersen
23 point
Sec A hoppe 2 år
SEJLSTRUPS DAGMAR fra Stald Koglen
22 point
Sec B hingst 2 år
WITKO DIWEDO YR ENFYS fra Stald Struntze v/Kimmi Nielsen
23 point
WPBR (Sec. F) hingst 6 år
LUNDENÆSGAARDS FØNIX fra Julie Lund Kristensen
23 point
WPBR (Sec. F) hoppe 2 år
STRUNTZE’S COOL PERFORMANCE Stald Struntze v/Kimi Nielsen
22 point
Shetlandsponyer
Hingst 6 år
EGES ROBIN fra Familien Solgaard Nielsen
23 point
Følhopper
HEDENS TUJA fra Helle Bundgård
BÆKKESKOVENS REYA fra Familien Solgaard Nielsen
DALBY’S RUN AWAY RACHEL fra Tina Bach Janower
DALSGAARDS MISS MALIKKA fra Stald Koglen
GITTA V. WIMIRA fra Lene Bønnerup
23 point
22 point
22 point
22 point
21 point
Goldhopper
HEDENS TINKA fra Cecilie Skovhøj Sørensen
VEGGERBYS ISLE OF MULL fra Stutteri Veggerby
VEGGERBYS ISLA fra Stutteri Veggerby
22 point
21 point
21 point
Hopper 2 år
HEDENS TEQUILA fra Mette Seedorff
ABILDTOFTS A STAR fra Camilla Skovhøj Sørensen
LUNDENÆSGÅRDS LADY MADONNA fra Stutteri Lundenæsgård v/ Lene Lund K.
23 point
23 point
22 point
Vallakker
VEGGERBYS LOCH SAND fra Stutteri Veggerby v/familien Koldsø
MOSBÆKMINDES TABASCO fra Anne Mette Bønnerup
HVIDHEIN’S FIDUS fra Anne Mette Bønnerup
23 point
22 point
22 point